FANDOM


Janek
Janek2
Informacje
Pełne imię Jan
Pseudonimy Janek (przez wszystkich)
Jaś (przez Monikę)
Płeć Mężczyzna
Powiązania
Związki Marcela (dziewczyna)
Monika (ex-dziewczyna)
Praca Właściciel klubu i restauracji
Inne
Pierwszy odcinek Odcinek 1
Odtwórca Jan Bielski

Janek to chłopak Marceli. Jest właścicielem modnego klubu i restauracji w Warszawie.

Historia postaci Edit

Sezon 1 Edit

Janek1

Janek w 1. sezonie

W odcinku 1 do Janka dzwoni Marcela, by zabrał spod apartamentowca bagaże Justyny. Mężczyzna tak postępuje. W mieszkaniu Marceli chłopak proponuje, by w trójkę wybrali się na obiad. Justyna jest jednak zmęczona podróżą i nie ma ochoty już nigdzie wychodzić, więc Marcela obiecuje, że coś jej ugotuje. Janek natomiast odłącza się od nich. Następnie akcja przenosi się do klubu Janka, w którym mężczyzna poszukuje swojego menedżera, Nikodema. Janek podaje mu kartkę z informacjami o dzisiejszej imprezie wraz z dołączoną listą VIP-ów. Wspomina również, że na imprezie pojawi się Candy Girl. Nikodem mówi, że w ubiegły weekend były największe obroty w historii klubu. Janek natomiast informuje przyjaciela, że do Marceli przyjechała już jej kuzynka, Justyna. Opowiada także, że dziewczyna jest pierwszy raz w Warszawie i kompletnie nie zna miasta. Nikodem proponuje oprowadzenie dziewczyny.

O godzinie 22:00 cała paczka spotyka się w klubie Janka. Nikodem informuje Janka o pojawieniu się Moniki. Mężczyzna od razu idzie przywitać się z kobietą. Zaczynają rozmawiać przy szampanie, gdy do klubu przychodzi Marcela z Justyną. Dziewczyna Janka widzi go z byłą dziewczyną i zazdrosna podchodzi, próbując spławić Monikę. Później Janek dołącza do grupy swoich znajomych przy stoliku razem z Candy Girl. Marcela jest zazdrosna o jej relacje z chłopakiem.

W odcinku 2 Janek dołącza do Marceli i Justyny przy śniadaniu. Marcela chwali się, że ma dziś sesję dla Vogue'a, a jej chłopak pyta się, czy widziała gdzieś jego telefon. Marcela odpowiada, że nie i przy okazji pyta się Justyny, jak poszedł jej wczorajszy casting. Dziewczyna odpowiada, że nie ma o czym gadać. Po chwili Marcela odnajduje telefon Janka i odczytuje wiadomość od Moniki. Przez to konfrontuje się ze swoim chłopakiem. Janek mówi, że to nic ważnego, lecz Marcela nie daje za wygraną i mówi, że nie chce Moniki w ich życiu. Po chwili oboje wychodzą do pracy. Akcja przenosi się do spotkania Janka z Nikodemem. Okazuje się, że Gabron się spóźnia. Janek korzysta z okazji i opowiada o nowym projekcie, który ma "dopełniać" im klub De Lite. Po chwili dołącza spóźniony Gabron, niosąc ze sobą dużą torbę. Okazuje się, że Sylwia wyrzuciła go z domu. Janek mówi, że u niego w związku też nie jest za dobrze, bo Marcela czyta jego smsy. Nikodem broni dziewczyny, jednak Janek wciąż uważa, że tym razem trochę przesadziła. Po chwili chłopcy wsiadają do samochodu i odjeżdżają. Kilka godzin później Janek odbiera Marcelę z kawiarni. Później siedzi z nią w sypialni z szampanem, przy odpalonych świecach i wśród płatków róż. Chłopak przyznaje, że trochę namieszał w ich związku i musi to teraz naprawić. Para wznosi toast za to, by już więcej się nie kłócili. Marcela daje jednak warunek, by Janka nie łączyło nic z Moniką. Chłopak zgadza się i mówi, że teraz oni są najważniejsi.

Następnego dnia Janek wiezie Gabrona pod mieszkanie Sylwii i rozmawiają o rajdzie w Łomiankach.

W odcinku 3 Janek odprowadza Marcelę i Justynę na ich miejsca w klubie na plaży, po czym odchodzi, by przynieść drinki. Przy barze Janek rozmawia z Nikodemem o biznesie. Mężczyźni pytają się Gabrona, czy myślał o zarabianiu pod kątem swojej pasji, czyli sportów ekstremalnych. Wtedy obok chłopaków przechodzą dwie, skąpo ubrane dziewczyny i Nikodem postanawia pójść za nimi. Janek natomiast pyta się Gabrona, czy tego wieczoru w ogóle zamierza dołączyć do swojego grona przyjaciół. Chłopak mówi, że poczeka, aż zjawi się Sylwia. Janek próbuje go jeszcze przekonać, by nie stał sam przy barze, lecz nie udaje mu się to. W końcu odchodzi z przygotowanymi drinkami. Przychodzi z nimi do stolika Marceli i Justyny, a drinki zostają przyjęte z aprobatą. Janek pyta się także, gdzie reszta znajomych. Marcela stwierdza, że Mateusz zawsze jest spóźniony, przez co zapewne także i Iza. Janek próbuje obronić kolegi mówiąc, że przecież jest w pracy. Nagle do stolika podchodzi Monika i siada z nimi. Zazdrosna Marcela postanawia wyciągnąć Janka na taniec. Wspomina też, by zastanowił się nad kupnem lokalu, w którym się znajdują, bo naprawdę przypadł jej do gustu. Kilka godzin później przy barze Janek rozmawia z Gabronem o Sylwii. Gabron mówi, że dziewczyna w ogóle nie zwraca na niego uwagi. Wtedy do baru przychodzi Sylwia z Justyną i dziewczyny na głos zastanawiają się, co zamówić. Janek zauważa zachowanie Sylwii i mówi Gabronowi, że nie jest to w porządku. Nagle do Sylwii podchodzi znany piosenkarz, Rafał Brzozowski, i zaprasza ją na parkiet. Dziewczyna przytakuje na propozycję, podczas gdy Gabron patrzy na nich z zawiścią. Na parkiecie mężczyzna od razu zaczyna się dobierać do Sylwii, więc Gabron reaguje popychając Rafała. Janek wraz z ochroną od razu próbują ich rozdzielić, by nie doszło do bójki.

Związki Edit

 • Marcela
  Trulove
  • Pierwszy raz:
   • Rozpoczęcie: przed odcinkiem 1
   • Zakończenie: przed odcinkiem 1
    • Powód: Marcela wyjechała zagranicę robić karierę, podczas gdy Janek związał się z Moniką.
  • Drugi raz: