FANDOM


Justyna
Justyna2
Informacje
Pełne imię Justyna
Pseudonimy Justynka (przez wszystkich)
Justine (przez Janka)
Płeć Kobieta
Powiązania
Rodzina Nienazwany ojciec
Nienazwana matka
Marcela (kuzynka)
Związki Wojtek (ex-chłopak)
Praca Aspirująca modelka
Ekspedientka showroomu
Inne
Pierwszy odcinek Odcinek 1
Odtwórca Justyna Banasiuk

Justyna to kuzynka Marceli, która marzy, by zostać modelką. Przyjeżdża do Warszawy z Wałcza zrobić karierę.

Historia postaci Edit

Sezon 1 Edit

Justyna1

Justyna w 1. sezonie

W odcinku 1 Justyna przyjeżdża do Warszawy. Z dworca odbiera ją jej kuzynka, Marcela. Dziewczyna zawozi ją do swojego drogiego apartamentu. Po przyjeździe, Marcela dzwoni do swojego chłopaka, Janka, by zajął się bagażami. Justyna pyta się, kim jest mężczyzna, a Marcela wszystko jej opowiada. Po chwili Janek dołącza do dziewczyn. W mieszkaniu Marceli chłopak proponuje, by w trójkę wybrali się na obiad. Justyna jest jednak zmęczona podróżą i nie ma ochoty już nigdzie wychodzić, więc Marcela obiecuje, że coś jej ugotuje. Janek natomiast odłącza się od nich. Justyna z podziwem zwiedza mieszkanie Marceli, a także wysłuchuje jej historii "z wyższych sfer". Dziewczyna pyta się, czy Janek z nią mieszka, a Marcela odpowiada, że mężczyzna jest dopiero w trakcie wykańczania własnego mieszkania, więc często u niej przesiaduje. Podczas picia szampana Justyna wyznaje, że stresuje się jutrzejszym castingiem dla modelek. Ponownie w mieszkaniu, Marcela pyta się Justyny, dlaczego jest taka smutna. Dziewczyna tłumaczy, że przez wyjazd pokłóciła się z rodzicami, a szczególnie z ojcem, który boi się o zdrowie córki jako modelki. Marcela mówi, że u niej było podobnie i pyta się, czy ma chłopaka. Justyna mówi, że już nie, gdyż także z nim rozstała się przez przeprowadzkę. O godzinie 22:00 Justyna przychodzi z Marcelą do klubu Janka. Następnie Marcela widzi w klubie tańczącą Izę i woła ją, by dołączyła do niej i Justyny. Dziewczyny przedstawiają się sobie, po czym Marcela opowiada o konfrontacji z Moniką. Marcela pyta się Izy, gdzie jest jej narzeczony, Mateusz, a dziewczyna odpowiada, że jest w pracy. Po chwili wszyscy dołączają do Sylwii i Gabrona. Kolejne osoby poznają Justynę. Sylwia pyta się dziewczyny, skąd przyjechała, a Justyna tłumaczy, że z małej miejscowości o nazwie Wałcz. Justyna opuszcza na chwilę lokal, gdyż dzwoni do niej jej były chłopak, Wojtek. Chce, by dziewczyna wróciła do niego, lecz ona stawia swoją karierę na pierwszym miejscu. Obok niej natomiast przechodzi Iza, gdyż właśnie przyjechał jej narzeczony, Mateusz. Dziewczyna przedstawia go Justynie i zabiera do środka.

Następnego dnia Marcela zabiera Justynę do fryzjera przed castingiem. Justyna mówi, że chciałaby rozjaśnić końcówki, gdyż jest to teraz modne. Marcela odradza ten pomysł mówiąc, że im bardziej będzie naturalna, tym lepiej. Mówi także, że zaraz powinna dołączyć do nich Sylwia, by ubrać w coś Justynę. Nagle do lokalu wchodzi ona z chłopakiem kłócąc się, że jak zwykle są spóźnieni przez niego. Kontynuują kłótnię przy swoich znajomych. Później razem wybierają Justynie sukienkę na casting. W kolejnej scenie Justyna pojawia się w małej agencji castingowej. Siada obok swojej rywalki, która ma identyczną fryzurę i sukienkę, a ta zaczyna chwalić się swoją już obszerną karierą. Dziewczyna dodatkowo stresuje się i idzie do łazienki, by spiąć włosy. Po chwili ponownie dzwoni do niej były chłopak, Wojtek, a Justyna odrzuca połączenie. Już na castingu, kobieta prosi Justynę o podanie swoich wymiarów i przejście po pokoju niczym po wybiegu. Dostaje kolejne zadanie, jednak osoby prowadzące casting szybko wypraszają ją z pokoju. Mężczyzna prosi, by Justyna jeszcze chwilę poczekała za drzwiami. Po chwili dołącza do niej i mówi, że chciałby z nią porozmawiać w garderobie. Mężczyzna zaczyna rozbierać się argumentując to tym, że jest mu gorąco. Mówi Justynie, że świetnie poszło jej na castingu i ma niezły potencjał. Dodaje jednak, że w życiu nie ma nic za darmo. Po chwili zaczyna dotykać ją, a dziewczyna próbuje wyswobodzić się, ale nie jest jej łatwo. Wylewa jednak na mężczyznę wodę i udaje jej się uciec. W ostatniej scenie do Justyny po raz kolejny dzwoni jej były chłopak, a ona znowu odrzuca połączenie.

W odcinku 2 Justyna wita się z Marcelą przy śniadaniu. Po chwili przychodzi również Janek. Marcela chwali się, że ma dziś sesję dla Vogue'a, a jej chłopak pyta się, czy widziała gdzieś jego telefon. Marcela odpowiada, że nie i przy okazji pyta się Justyny, jak poszedł jej wczorajszy casting. Dziewczyna odpowiada, że nie ma o czym gadać. Po chwili Marcela odnajduje telefon Janka i odczytuje wiadomość od Moniki. Przez to konfrontuje się ze swoim chłopakiem. Następnie Justyna siedzi na zewnątrz pewnej kawiarni i dzwoni do kogoś z pytaniem o mieszkanie. Nagle dołącza do niej Marcela i opowiada, jak poszła jej sesja dla Vogue'a. Mówi także, że rozmawiała ze swoją agentką i kobieta znalazła coś dla Justyny. Dziewczyna bardzo dziękuje i przy okazji dodaje, że poszukuje dla siebie mieszkania. Marcela nie chce uwierzyć w słowa kuzynki twierdząc, że bardzo fajnie się z nią mieszka. Nagle dołącza do nich Sylwia, która przez telefon kłóci się z Gabronem. Marcela pyta się, co się dzieje, a Sylwia tłumaczy, że znowu pokłóciła się z chłopakiem i, jak zawsze, przeprasza ją po fakcie. Marcela dodaje, że Janek także ciągle utrzymuje kontakt z Moniką i nie podoba jej się to. Później rozmowa schodzi na mieszkanie Justyny, gdy nagle przyjeżdża Janek i mówi, że musi zabrać ze sobą Marcelę. W mieszkaniu Sylwii, Justyna poznaje się z Karoliną, siostrą Gabrona. Karolina przyznaje, że odwiedziła Sylwię właśnie po to, by porozmawiać o Gabronie.

Następnego dnia w mieszkaniu Sylwii, Marcela, Iza i Sylwia szykują Justynę do kolejnego castingu. Ponownie próbują znaleźć dziewczynie idealną sukienkę. W końcu decydują się na jedną. Sylwia natomiast postanawia sprezentować Justynie torebkę na dobry start w nowym mieście. Iza także daje upominek koleżance. Okazuje się, że są to srebrne szpilki, które miały być przeznaczone na jej ślub z Mateuszem, ale obsunął się już pół roku. Potem dziewczyny życzą Justynie szczęścia na castingu.

Następnego dnia Justyna dołącza do Marceli i Sylwii siedzących w kawiarni. Dziewczyna opowiada o castingu - mówi, że poszło jej bardzo dobrze. Na dodatek ekipa z castingu rozmawiała z nią po zakończeniu i zapewnili ją, że do niej zadzwonią. Justyna wyznaje także, że na poprzednim castingu pewien mężczyzna próbował ją obmacać. Dziewczyny zszokowane pytają się, kim on był, lecz Justyna nie zna jego dokładnej tożsamości. Marcela i Sylwia mówią, żeby następnym razem uważała, gdyż takie sprawy idą do sądu. Po chwili dodają, że powinna sobie znaleźć faceta. Następnie trójka przyjaciółek wybiera się do ekskluzywnego butiku. Justyna znajduje w nim idealną sukienkę dla siebie. Przymierza ją, a Sylwia i Marcela podziwiają to, jak sukienka pasuje do dziewczyny. Sylwia stwierdza, że Justyna ma dobre wyczucie stylu. Dziewczyna postanawia natychmiastowo kupić ubranie. Po krótkich zakupach przyjaciółki wychodzą z butiku, a Marcela odłącza się od grupy. Spacerując z Justyną, Sylwia mówi, że widzi w niej gust, dobre wyczucie stylu i to, że moda ją kręci, więc proponuje jej pracę w jej showroomie. Kontynuuje mówiąc, że miałaby wtedy kontakt ze stylistami, fotografami i ludźmi z branży, co pomogłoby jej karierze. Justyna bardzo dziękuje za propozycję, lecz odmawia twierdząc, że chce skupić się na tym, po co przyjechała do Warszawy - byciu modelką. Na końcu odcinka Justyna wybiera się do bankomatu, by wypłacić pieniądze. Okazuje się, że nie ma prawie nic na koncie, a sukienka, którą kupiła, kosztowała prawie 5600 zł.

W odcinku 3 Justyna siedzi w mieszkaniu Marceli i tłumaczy się kuzynce ze swojej sytuacji wyjaśniając, dlaczego nagle poszukuje pracy. Marcela niestety nie pociesza jej faktem, że kupionej przez nią sukienki nie da się już zwrócić, ponieważ jest ubrudzona. Dodaje jednak, że na pewno wkrótce zarobi, gdyż drugi casting poszedł jej znakomicie. Justyna odpowiada, że ma taką nadzieję. Chwilę później Justyna odbiera telefon od agencji castingowej. Po krótkiej rozmowie smutna rozłącza się. Później Marcela zauważa ją płaczącą. Pyta się kuzynki, co się stało. Justyna tłumaczy, że została odrzucona przez agencję castingową. Marcela jest zszokowana, lecz mówi, by dziewczyna się tym nie przejmowała i że będzie jeszcze wiele castingów. Justyna żali się, że nie dość, że wydała wszystkie swoje pieniądze na sukienkę, to teraz nie ma nawet jak zarobić. Marcela proponuje pożyczkę. Justyna odmawia mówiąc, że sama musi sobie z tym poradzić. W takim razie Marcela mówi, że porozmawia ze swoją agentką, która znajdzie Justynie inny casting. Ponownie każe jej się nie przejmować i próbuje podnieść ją na duchu mówiąc o imprezie odbywającej się tego samego dnia. Justyna uważa, że to nie dobry moment na imprezę, lecz Marcela w końcu przekonuje kuzynkę. Już na plaży, Janek zaprowadza Marcelę i Justynę na ich miejsca, po czym odchodzi, by przynieść drinki. Nagle do Justyny po raz kolejny dzwoni były chłopak, Wojtek. Dziewczyna odruchowo odrzuca połączenie. Marcela zauważa negatywną reakcję kuzynki na telefon i pyta się, o co chodzi. Justyna mówi dziewczynie o byłym chłopaku, który nie daje jej spokoju. Marcela nie wierzy, że wspomniany chłopak wciąż nie odpuścił sobie po wyjeździe dziewczyny. Po chwili dołącza do nich Janek z drinkami, które zostają przyjęte z aprobatą. Chłopak pyta się także, gdzie reszta znajomych. Marcela stwierdza, że Mateusz zawsze jest spóźniony, przez co zapewne także i Iza. Janek próbuje obronić kolegi mówiąc, że przecież jest w pracy. Nagle do stolika podchodzi Monika i siada z nimi. Zazdrosna Marcela postanawia wyciągnąć Janka na taniec. Wspomina też, by zastanowił się nad kupnem lokalu, w którym się znajdują, bo naprawdę przypadł jej do gustu. Tymczasem Monika zostaje sama z Justyną i zapoznaje się z nią, ponieważ nie miały jeszcze do tego okazji. Dziewczyna mówi, że bardzo podoba jej się sukienka Justyny, a ta także komplementuje ubiór nowej koleżanki. Monika pyta się, jak układa się Justynie po przeprowadzce do Warszawy. Justyna krótko odpowiada, gdy wtem ponownie dzwoni do niej Wojtek. Dziewczyna w końcu postanawia odebrać telefon. Kilka godzin później Justyna siedzi na plaży z Izą, Sylwią i Marcelą. Iza mówi koleżankom, że mimo wszystko Mateusz dobrze ją traktuje. Sylwia uważa jednak, że takie sytuacje zdarzają się u nich w kółko, lecz Iza stwierdza, że dokładnie tak samo jest z nią i Gabronem. Sylwia mówi, że tego wieczoru nie zwraca na niego uwagi, by chłopak mógł zrozumieć powagę sytuacji. Wtedy obok dziewczyn przechodzi Monika w seksownym stroju. Marcela od razu komentuje, że dziewczyna ją denerwuje i specjalnie robi wszystko, by była zazdrosna. Justyna pociesza kuzynkę mówiąc, by się tym nie martwiła. Po chwili do przyjaciółek przychodzi Nikodem, a od grupy odłącza się Justyna z Sylwią. Dziewczyny wybierają się razem do baru. Chwilę później Justyna samotnie siedzi na skraju klubu i rozmyśla. Podchodzi do niej mężczyzna i przedstawia się jako Bart. Pyta się Justyny, czym się zajmuje, a ona odpowiada, że modelingiem. Bart odpowiada, że jego znajomy posiada agencję hostess i mógłby załatwić jej pracę, lecz najpierw musiałby ją zobaczyć w bikini. Justyna szuka jednak dobrej wymówki, ponieważ nie jest zainteresowana posadą. Bart jest nachalny, gdy nagle przychodzi Nikodem i każe mężczyźnie odejść. Tak też robi, a Justyna żali się Nikodemowi, że przyjazd do Warszawy był chyba z jej strony głupim pomysłem. Nikodem uważa, że dziewczyna plecie bzdury, bo od jej przyjazdu minęły dopiero 2 tygodnie. Ochoczo pociesza zasmuconą koleżankę, po czym zaprasza ją na parkiet.

Następnego dnia Justyna wybiera się do showroomu Sylwii. Dziewczyny witają się, po czym Sylwia pyta się, co sprowadza do niej koleżankę. Justyna odpowiada, że postanowiła przyjąć jej propozycję pracy. Sylwia cieszy się, że dziewczyna wreszcie się namyśliła i postanawia wytłumaczyć jej, na czym będzie polegać jej posada i pokrótce opisać, czym jest showroom. Po chwili do dziewczyn przychodzi kolejna klientka, Iga, z pytaniem, czy Sylwia posiada może spodnie dla gwiazdy na specjalną okazję. Sylwia postanawia dać Justynie szansę z wyborem, co okazuje się trafnym pomysłem. Iga jest wniebowzięta spodniami wybranymi przez Justynę, a Sylwia mówi, że dziewczyna idealnie nadaje się do tej pracy.

Związki Edit

  • Wojtek
    • Rozpoczęcie: przed odcinkiem 1
    • Zakończenie: przed odcinkiem 1
      • Powód: Dla Justyny ważniejsza była kariera modelki i dziewczyna wyjechała do Warszawy.