FANDOM


Marcela
Marcela2
Informacje
Pełne imię Marcela
Pseudonimy Marcelka (przez Monikę)
Płeć Kobieta
Powiązania
Rodzina Nienazwany ojciec
Nienazwana matka
Justyna (kuzynka)
Związki Janek (chłopak)
Praca Modelka
Inne
Pierwszy odcinek Odcinek 1
Odtwórca Marcela Leszczak

Marcela to uznana modelka. Kilka miesięcy temu wróciła do Polski z zagranicznego kontraktu.

Historia postaci Edit

Sezon 1 Edit

Marcela1

Marcela w 1. sezonie

W odcinku 1 Marcela odbiera z dworca swoją kuzynkę, Justynę. Dziewczyna zawozi ją do swojego drogiego apartamentu. Po przyjeździe, Marcela dzwoni do swojego chłopaka, Janka, by zajął się bagażami. Justyna pyta się, kim jest mężczyzna, a Marcela wszystko jej opowiada. Po chwili Janek dołącza do dziewczyn. W mieszkaniu Marceli chłopak proponuje, by w trójkę wybrali się na obiad. Justyna jest jednak zmęczona podróżą i nie ma ochoty już nigdzie wychodzić, więc Marcela obiecuje, że coś jej ugotuje. Janek natomiast odłącza się od nich. Justyna z podziwem zwiedza mieszkanie Marceli, a także wysłuchuje jej historii "z wyższych sfer". Dziewczyna pyta się, czy Janek z nią mieszka, a Marcela odpowiada, że mężczyzna jest dopiero w trakcie wykańczania własnego mieszkania, więc często u niej przesiaduje. Podczas picia szampana Justyna wyznaje, że stresuje się jutrzejszym castingiem dla modelek. Ponownie w mieszkaniu, Marcela pyta się Justyny, dlaczego jest taka smutna. Dziewczyna tłumaczy, że przez wyjazd pokłóciła się z rodzicami, a szczególnie z ojcem, który boi się o zdrowie córki jako modelki. Marcela mówi, że u niej było podobnie i pyta się, czy ma chłopaka. Justyna mówi, że już nie, gdyż także z nim rozstała się przez przeprowadzkę. O godzinie 22:00 do klubu Janka przychodzi Marcela z Justyną. Dziewczyna Janka widzi go z byłą dziewczyną i zazdrosna podchodzi, próbując spławić Monikę. Następnie Marcela widzi w klubie tańczącą Izę i woła ją, by dołączyła do niej i Justyny. Dziewczyny przedstawiają się sobie, po czym Marcela opowiada o konfrontacji z Moniką. Marcela pyta się Izy, gdzie jest jej narzeczony, Mateusz, a dziewczyna odpowiada, że jest w pracy. Po chwili wszyscy dołączają do Sylwii i Gabrona. Kolejne osoby poznają Justynę. Sylwia pyta się dziewczyny, skąd przyjechała, a Justyna tłumaczy, że z małej miejscowości o nazwie Wałcz. Później dołącza do nich także Janek, a zaraz po nim Candy Girl. Marcela jest zazdrosna o jej relacje z chłopakiem.

Następnego dnia Marcela zabiera Justynę do fryzjera przed castingiem. Justyna mówi, że chciałaby rozjaśnić końcówki, gdyż jest to teraz modne. Marcela odradza ten pomysł mówiąc, że im bardziej będzie naturalna, tym lepiej. Mówi także, że zaraz powinna dołączyć do nich Sylwia, by ubrać w coś Justynę. Nagle do lokalu wchodzi ona z chłopakiem kłócąc się, że jak zwykle są spóźnieni przez niego. Kontynuują kłótnię przy swoich znajomych. Później razem wybierają Justynie sukienkę na casting.

W odcinku 2 Marcela wita się z Justyną przy śniadaniu. Po chwili przychodzi również Janek. Marcela chwali się, że ma dziś sesję dla Vogue'a, a jej chłopak pyta się, czy widziała gdzieś jego telefon. Marcela odpowiada, że nie i przy okazji pyta się Justyny, jak poszedł jej wczorajszy casting. Dziewczyna odpowiada, że nie ma o czym gadać. Po chwili Marcela odnajduje telefon Janka i odczytuje wiadomość od Moniki. Przez to konfrontuje się ze swoim chłopakiem. Janek mówi, że to nic ważnego, lecz Marcela nie daje za wygraną i mówi, że nie chce Moniki w ich życiu. Po chwili oboje wychodzą do pracy. Po południu Marcela spotyka się z Justyną w kawiarni. Opowiada o tym, jak poszła jej sesja dla Vogue'a. Mówi także, że rozmawiała ze swoją agentką i kobieta znalazła coś dla Justyny. Dziewczyna bardzo dziękuje i przy okazji dodaje, że poszukuje dla siebie mieszkania. Marcela nie chce uwierzyć w słowa kuzynki twierdząc, że bardzo fajnie się z nią mieszka. Nagle dołącza do nich Sylwia, która przez telefon kłóci się z Gabronem. Marcela pyta się, co się dzieje, a Sylwia tłumaczy, że znowu pokłóciła się z chłopakiem i, jak zawsze, przeprasza ją po fakcie. Marcela dodaje, że Janek także ciągle utrzymuje kontakt z Moniką i nie podoba jej się to. Sylwia uważa, że dziewczyna robi to specjalnie, a Marcela zgadza się twierdząc, że ta ciągle manipuluje Jankiem. Później rozmowa schodzi na mieszkanie Justyny, gdy nagle przyjeżdża Janek i mówi, że musi zabrać ze sobą Marcelę. Później Janek z Marcelą siedzą w sypialni z szampanem, przy odpalonych świecach i wśród płatków róż. Chłopak przyznaje, że trochę namieszał w ich związku i musi to teraz naprawić. Para wznosi toast za to, by już więcej się nie kłócili. Marcela daje jednak warunek, by Janka nie łączyło nic z Moniką. Chłopak zgadza się i mówi, że teraz oni są najważniejsi.

Następnego dnia w mieszkaniu Sylwii spotykają się Marcela, Iza, Sylwia i Justyna, i szykują ostatnią do kolejnego castingu. Ponownie próbują znaleźć dziewczynie idealną sukienkę. W końcu decydują się na jedną. Po obdarowaniu prezentami, dziewczyny życzą Justynie szczęścia na castingu.

Kolejnego dnia Marcela siedzi z Sylwią w kawiarni i dołącza do nich Justyna. Dziewczyna opowiada o castingu - mówi, że poszło jej bardzo dobrze. Na dodatek ekipa z castingu rozmawiała z nią po zakończeniu i zapewnili ją, że do niej zadzwonią. Justyna wyznaje także, że na poprzednim castingu pewien mężczyzna próbował ją obmacać. Dziewczyny zszokowane pytają się, kim on był, lecz Justyna nie zna jego dokładnej tożsamości. Marcela i Sylwia mówią, żeby następnym razem uważała, gdyż takie sprawy idą do sądu. Po chwili dodają, że powinna sobie znaleźć faceta. Następnie trójka przyjaciółek wybiera się do ekskluzywnego butiku. Justyna znajduje w nim idealną sukienkę dla siebie. Przymierza ją, a Sylwia i Marcela podziwiają to, jak sukienka pasuje do dziewczyny. Dziewczyna postanawia natychmiastowo kupić ubranie. Po krótkich zakupach przyjaciółki wychodzą z butiku, a Marcela odłącza się od grupy.

W odcinku 3 Marcela siedzi z Justyną w swoim mieszkaniu. Justyna tłumaczy się kuzynce ze swojej sytuacji i wyjaśnia, dlaczego nagle poszukuje pracy. Marcela niestety nie pociesza jej faktem, że kupionej przez nią sukienki nie da się już zwrócić, ponieważ jest ubrudzona. Dodaje jednak, że na pewno wkrótce zarobi, gdyż drugi casting poszedł jej znakomicie. Justyna odpowiada, że ma taką nadzieję. Kilka godzin później Marcela zauważa płaczącą Justynę. Pyta się kuzynki, co się stało. Justyna tłumaczy, że została odrzucona przez agencję castingową. Marcela jest zszokowana, lecz mówi, by dziewczyna się tym nie przejmowała i że będzie jeszcze wiele castingów. Justyna żali się, że nie dość, że wydała wszystkie swoje pieniądze na sukienkę, to teraz nie ma nawet jak zarobić. Marcela proponuje pożyczkę. Justyna odmawia mówiąc, że sama musi sobie z tym poradzić. W takim razie Marcela mówi, że porozmawia ze swoją agentką, która znajdzie Justynie inny casting. Ponownie każe jej się nie przejmować i próbuje podnieść ją na duchu mówiąc o imprezie odbywającej się tego samego dnia. Justyna uważa, że to nie dobry moment na imprezę, lecz Marcela w końcu przekonuje kuzynkę. Już w klubie na plaży, Janek zaprowadza Marcelę i Justynę na ich miejsca, po czym odchodzi, by przynieść drinki. Nagle do Justyny po raz kolejny dzwoni były chłopak, Wojtek. Dziewczyna odruchowo odrzuca połączenie. Marcela zauważa negatywną reakcję kuzynki na telefon i pyta się, o co chodzi. Justyny opowiada o jej byłym chłopaku, który nie daje jej spokoju. Marcela nie wierzy, że wspomniany chłopak wciąż nie odpuścił sobie po wyjeździe dziewczyny. Po chwili dołącza do nich Janek z drinkami, które zostają przyjęte z aprobatą. Chłopak pyta się także, gdzie reszta znajomych. Marcela stwierdza, że Mateusz zawsze jest spóźniony, przez co zapewne także i Iza. Janek próbuje obronić kolegi mówiąc, że przecież jest w pracy. Nagle do stolika podchodzi Monika i siada z nimi. Zazdrosna Marcela postanawia wyciągnąć Janka na taniec. Wspomina też, by zastanowił się nad kupnem lokalu, w którym się znajdują, bo naprawdę przypadł jej do gustu. Kilka godzin później Marcela siedzi na plaży z Izą, Sylwią i Justyną. Iza mówi koleżankom, że mimo wszystko Mateusz dobrze ją traktuje. Sylwia uważa jednak, że takie sytuacje zdarzają się u nich w kółko, lecz Iza stwierdza, że dokładnie tak samo jest z nią i Gabronem. Sylwia mówi, że tego wieczoru nie zwraca na niego uwagi, by chłopak mógł zrozumieć powagę sytuacji. Wtedy obok dziewczyn przechodzi Monika w seksownym stroju. Marcela od razu komentuje, że dziewczyna ją denerwuje i specjalnie robi wszystko, by była zazdrosna. Justyna pociesza kuzynkę mówiąc, by się tym nie martwiła. Po chwili do przyjaciółek przychodzi Nikodem, a od grupy odłącza się Justyna z Sylwią. Nikodem krótko dyskutuje z Marcelą o alkoholu, lecz rozmowa lekko zawadza o niewinny flirt.

Następnego dnia Marcela odwiedza Izę w jej domu. Dziewczyna zastanawia się, co ważnego ma jej do powiedzenia Iza. Ta tłumaczy, że rano Mateusz zrobił jej jajecznicę, lecz zrobiło jej się od niej niedobrze. Postanowiła zatem pójść do apteki po test ciążowy i okazało się, że wyszedł pozytywny. Marcela bardzo cieszy się z sytuacji koleżanki i w euforii przytula ją. Przyjaciółki krótko dyskutują, a Marcela pyta się, jak na ciążę zareagował Mateusz. Iza odpowiada, że jej narzeczony jeszcze o niczym nie wie.

Związki Edit

 • Janek
  Trulove
  • Pierwszy raz:
   • Rozpoczęcie: przed odcinkiem 1
   • Zakończenie: przed odcinkiem 1
    • Powód: Marcela wyjechała zagranicę robić karierę, podczas gdy Janek związał się z Moniką.
  • Drugi raz: