FANDOM


Mateusz
Mateusz2
Informacje
Pełne imię Mateusz
Pseudonimy Mati (przez Izę)
Ryba (przez Izę)
Rybek (przez Izę)
Kotek (przez Izę)
Płeć Mężczyzna
Powiązania
Związki Iza (narzeczona)
Praca Prawnik
Inne
Pierwszy odcinek Odcinek 1
Odtwórca Mateusz Rojek

Mateusz to młody, ambitny warszawski prawnik pracujący w znanej kancelarii adwokackiej. Narzeczony Izy i najbliższy przyjaciel Janka.

Historia postaci Edit

Sezon 1 Edit

Mateusz1

Mateusz w 1. sezonie

W odcinku 1 odcinku Mateusz przyjeżdża do klubu Janka taksówką i odbiera go Iza. Dziewczyna przedstawia go stojącej obok Justynie i zabiera do środka.

W odcinku 3 Mateusz jedzie samochodem z Izą. Dziewczyna proponuje narzeczonemu zorganizowanie wspólnych wakacji. Chłopak zgadza się, ale mówi też, że czas będzie miał dopiero jesienią. Iza proponuje kompromis, by w takim razie wakacje trwały 2 tygodnie, lecz Mateusz odpowiada, że maksymalnie może być to 10 dni. Iza w końcu zgadza się i mówi, że rozpocznie poszukiwania dobrej oferty, ale jej narzeczony wciąż studzi jej entuzjazm. Dziewczyna odczuwa to jako ukrytą odmowę z jego strony, ponieważ stwierdza, że dobrze zna Mateusza. Mateusz nie daje Izie za wygraną i przystaje przy tym, że pojadą jesienią na wakacje. Iza prosi zatem o obietnicę, a Mateusz jest skory do tego, by ją złożyć. Po chwili przyjeżdżają pod szkołę taneczną dziewczyny. Iza proponuje jeszcze, by tego samego dnia razem skoczyli na lunch, lecz Mateusz niestety nie ma czasu. Mówi jednak, że przyjedzie po nią o 19 i razem pojadą do klubu nad Wisłą. Napomyka też, że ma tam krótkie spotkanie ze swoim klientem, który będzie grał koncert. Iza stwierdza przez to, że jedzie on tam dla niego, a nie dla niej. Mateusz tłumaczy się i mówi, że mimo wszystko cały wieczór chce spędzić ze swoją ukochaną, a spotkanie z klientem zajmie 3 minuty. Iza daje za wygraną i para żegna się. Po południu Mateusz wraca do mieszkania z kwiatami. Wita się z Izą, a ta od razu pyta, za co otrzymuje ten drobny prezent. Mateusz odpowiada, że niestety nie uda mu się wybrać z ukochaną na plażową imprezę. Wzburzona Iza od razu stwierdza, że pewnie powodem jest kolejny klient. Mateusz przytakuje, a Iza zdenerwowana postanawia uciąć dyskusję.

Następnego ranka Mateusz budzi Izę śniadaniem do łóżka, by wynagrodzić jej nieobecność na imprezie. Przeprasza ją za sytuację z poprzedniego dnia i wręcza jej talerz z jedzeniem. Iza jednak od samego zapachu jajecznicy ma mdłości i biegnie do łazienki, by zwymiotować. Mateusz pyta się narzeczonej, czy przypadkiem nie przesadziła poprzedniego dnia z alkoholem, lecz dziewczyna nie odpowiada.

Związki Edit