FANDOM


“Odcinek 1”
Sezon 1, Odcinek 1
Odc1
Informacje
Premiera

29 sierpnia 2013

Chronologia
Następny

Odcinek 2

Odcinek 1 jest pierwszym odcinkiem serialu, wyemitowanym na antenie VIVA Polska dnia 29 sierpnia 2013.

Opis Edit

Odcinek zaczyna się przyjazdem Justyny do Warszawy. Z dworca odbiera ją jej kuzynka, Marcela. Dziewczyna zawozi ją do swojego drogiego apartamentu. Po przyjeździe, Marcela dzwoni do swojego chłopaka, Janka, by zajął się bagażami. Justyna pyta się, kim jest mężczyzna, a Marcela wszystko jej opowiada. Po chwili Janek dołącza do dziewczyn.

W mieszkaniu Marceli chłopak proponuje, by w trójkę wybrali się na obiad. Justyna jest jednak zmęczona podróżą i nie ma ochoty już nigdzie wychodzić, więc Marcela obiecuje, że coś jej ugotuje. Janek natomiast odłącza się od nich.

Justyna z podziwem zwiedza mieszkanie Marceli, a także wysłuchuje jej historii "z wyższych sfer". Dziewczyna pyta się, czy Janek z nią mieszka, a Marcela odpowiada, że mężczyzna jest dopiero w trakcie wykańczania własnego mieszkania, więc często u niej przesiaduje. Podczas picia szampana Justyna wyznaje, że stresuje się jutrzejszym castingiem dla modelek.

Następnie akcja przenosi się do klubu Janka, w którym mężczyzna poszukuje swojego menedżera, Nikodema. Janek podaje mu kartkę z informacjami o dzisiejszej imprezie wraz z dołączoną listą VIP-ów. Wspomina również, że na imprezie pojawi się Candy Girl. Nikodem mówi, że w ubiegły weekend były największe obroty w historii klubu. Janek natomiast informuje przyjaciela, że do Marceli przyjechała już jej kuzynka, Justyna. Opowiada także, że dziewczyna jest pierwszy raz w Warszawie i kompletnie nie zna miasta. Nikodem proponuje oprowadzenie dziewczyny.

Ponownie w mieszkaniu, Marcela pyta się Justyny, dlaczego jest taka smutna. Dziewczyna tłumaczy, że przez wyjazd pokłóciła się z rodzicami, a szczególnie z ojcem, który boi się o zdrowie córki jako modelki. Marcela mówi, że u niej było podobnie i pyta się, czy ma chłopaka. Justyna mówi, że już nie, gdyż także z nim rozstała się przez przeprowadzkę.

O godzinie 22:00 cała paczka spotyka się w klubie Janka. Nikodem podziwia prezencję Moniki, byłej dziewczyny Janka. Informuje swojego przyjaciela o jej pojawieniu się. Mężczyzna od razu idzie przywitać się z kobietą. Zaczynają rozmawiać przy szampanie, gdy do klubu przychodzi Marcela z Justyną. Dziewczyna Janka widzi go z byłą dziewczyną i zazdrosna podchodzi, próbując spławić Monikę.

Następnie Marcela widzi w klubie tańczącą Izę i woła ją, by dołączyła do niej i Justyny. Dziewczyny przedstawiają się sobie, po czym Marcela opowiada o konfrontacji z Moniką. Marcela pyta się Izy, gdzie jest jej narzeczony, Mateusz, a dziewczyna odpowiada, że jest w pracy.

Po chwili wszyscy dołączają do Sylwii i Gabrona. Kolejne osoby poznają Justynę. Sylwia pyta się dziewczyny, skąd przyjechała, a Justyna tłumaczy, że z małej miejscowości o nazwie Wałcz. Później dołącza do nich także Janek, a zaraz po nim Candy Girl. Marcela jest zazdrosna o jej relacje z chłopakiem.

Justyna opuszcza na chwilę lokal, gdyż dzwoni do niej jej były chłopak, Wojtek. Chce, by dziewczyna wróciła do niego, lecz ona stawia swoją karierę na pierwszym miejscu. Obok niej natomiast przechodzi Iza, gdyż właśnie przyjechał jej narzeczony, Mateusz. Dziewczyna przedstawia go Justynie i zabiera do środka.

Następnego dnia Marcela zabiera Justynę do fryzjera przed castingiem. Justyna mówi, że chciałaby rozjaśnić końcówki, gdyż jest to teraz modne. Marcela odradza ten pomysł mówiąc, że im bardziej będzie naturalna, tym lepiej. Mówi także, że zaraz powinna dołączyć do nich Sylwia, by ubrać w coś Justynę. Nagle do lokalu wchodzi ona z chłopakiem kłócąc się, że jak zwykle są spóźnieni przez niego. Kontynuują kłótnię przy swoich znajomych. Później razem wybierają Justynie sukienkę na casting.

W kolejnej scenie Justyna pojawia się w małej agencji castingowej. Siada obok swojej rywalki, która ma identyczną fryzurę i sukienkę, a ta zaczyna chwalić się swoją już obszerną karierą. Dziewczyna dodatkowo stresuje się i idzie do łazienki, by spiąć włosy. Po chwili ponownie dzwoni do niej były chłopak, Wojtek, a Justyna odrzuca połączenie.

Już na castingu, kobieta prosi Justynę o podanie swoich wymiarów i przejście po pokoju niczym po wybiegu. Dostaje kolejne zadanie, jednak osoby prowadzące casting szybko wypraszają ją z pokoju. Mężczyzna prosi, by Justyna jeszcze chwilę poczekała za drzwiami. Po chwili dołącza do niej i mówi, że chciałby z nią porozmawiać w garderobie. Mężczyzna zaczyna rozbierać się argumentując to tym, że jest mu gorąco. Mówi Justynie, że świetnie poszło jej na castingu i ma niezły potencjał. Dodaje jednak, że w życiu nie ma nic za darmo. Po chwili zaczyna dotykać ją, a dziewczyna próbuje wyswobodzić się, ale nie jest jej łatwo. Wylewa jednak na mężczyznę wodę i udaje jej się uciec.

W ostatniej scenie do Justyny po raz kolejny dzwoni jej były chłopak, a ona znowu odrzuca połączenie.

Obsada główna

Goście specjalni

  • Candy Girl jako ona sama

Obsada drugoplanowa

  • Olga Jankowska jako Basia

Nieobecności